A munkahelyi problémák előbb vagy utóbb mindenkit utolérnek. Ilyenkor előjön a régi jól bevált mondás: “Vagy megszoksz vagy megszöksz.” Pedig ez nem a legjobb stratégia, mert a stressz kezelése tanulható,
A legtöbb ember élete folyamán találkozik olyan élményekkel, melyek nem kerülnek feldolgozásra. Ezek az élmények emlék-lenyomatként megtalálhatók a memória hálózatban, és kulcsinger hatására aktivizálódnak. A terápiában már gyermekkori bántalmazás, erőszak,
„Alapvetően a családállítás az Ön eredendő családját vizsgálja, olyan szempontból, hogy van-e esetleg olyan trauma, nehézség a családban, amelyet átvehetett, “megörökölhetett” érzésben, viselkedésben, akár sorsban is, anélkül, hogy tudna róla.